Skip to content

Sacher - Přívěsy s.r.o.

Přívěsy : KLASIK Přívěsy : Profi Přívěsy : Profi Plus Přívěsy : Brzděné Kontakty
Jste na : Úvod arrow Užit. rady
Užitečné Tisk E-mail

MAXIMÁLNÍ HMOTNOST PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU

Naši zákazníci mají možnost si zvolit jakou maximální technicky přípustnou hmotnost (celkovou hmotnost) si nechají zapsat do technického průkazu k novému přívěsnému vozíku.

 

 

- u nebrzděných přívěsů kategorie O1 máme rozmezí pro zapsání 350 - 750 kg

- u brzděných přívěsů kategorie O1 máme rozmezí pro zapsání 500 - 750 kg

- u brzděných přívěsů kategorie O2 máme rozmezí pro zapsání 760 - 1300 kg

 

Zákazníkům doporučujeme nechat si zapsat do TP k přívěsu takovou celkovou hmotnost, jakou má Vaše tažné vozidlo v TP uvedenou největší povolenou hmotnost přípojného vozidla v dané kategorii.

 

V ČR platí vyhláška č.341/2002, kde je rozhodující okamžitá hmotnost přípojného vozidla (tj.hmotnost přívěsu vč.nákladu). Okamžitá hmotnost přívěsu nesmí být větší, než největší povolená hmotnost přípojného vozidla uvedená v TP u tažného vozu. Celková hmotnost přívěsu může být větší, než jakou má povolenou tažné vozidlo.

V případě, že budete přívěsný vozík používat v zahraničí, je rozhodující celková hmotnost přípojného vozidla. Celková hmotnost přívěsu by neměla být větší než jakou má povolenou Vaše tažné vozidlo. Před zapsáním celkové hmotnosti do TP k přívěsu toto doporučujeme rozmyslet předem.

 

Je dobré si spočítat i celkovou hmotnost jízdní soupravy tak, aby jste zbytečně nepřekročili o pár kilogramů 3.500 kg. Při překročení celkové hmotnosti jízdní soupravy nad 3.500 kg je nutné zakoupit dražší dálniční známku.

 

ZVÝŠENÍ CELKOVÉ HMOTNOSTI PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU

Vlastníte přívěsný vozík, který je již zaevidován a rozhodli jste se pro zvýšení celkové hmotnosti ? Celkovou hmotnost přívěsného vozíku lze zvýšit až do maximální schválené hmotnosti přívěsu.Za timto účelem nám zašlete písemnou žádost na zvýšení celkové hmotnosti přívěsného vozíku a kopii velkého technického průkazu od přívěsu.V žádosti uveďte konkrétní celkovou hmotnost, kterou požadujete zapsat do TP. Obratem Vám zašleme souhlas se zvýšením celkové hmotnosti přívěsu. Zápis v TP o zvýšení celkové hmotnosti Vám provedou úředníci na příslušném úřadě, kde máte přívěs zaevidován. SNÍŽIT CELKOVOU HMOTNOST PŘÍVĚSNÉHO VOZÍKU NELZE !

 

POJIŠTĚNÍ ODPOVĚDNOSTI ZA ŠKODU ZPŮSOBENOU PROVOZEM VOZIDLA

Před použitím přívěsného vozíku je povinností majitele uzavřít povinné ručení na přívěsný vozík. V naší prodejně je možné na místě uzavřít povinné ručení s pojišťovnou Generali. V případě, že máte zájem uzavřít povinné ručení u jiné pojišťovny, můžeme Vám od předem vybraného přívěsného vozíku poslat kopii technického průkazu e-mailem nebo faxem. Bez uzavřeného povinného ručení se řidič vystavuje riziku udělení vysoké pokuty a ztrátě bodů !

Vyhlaska-341-2002.jpg Vyhláška 341-2002.pdf

 
Další >
[+]
  • Wide screen resolution
  • Auto width resolution
  • Increase font size
  • Decrease font size
  • Default font size
  • hot color